Lynx 49 Ranger Core -moottorikelkka tarjoaa täydet kevyen hyötykelkan ominaisuudet edulliseen hintaan. Syvässä lumessa. Reitillä ja sen ulkopuolella, työ- tai hyötykäyttö.
Radien²-runko yhdessä PPS² DS+ -takajousituksen ja pitkän telamaton kanssa varmistaa sinnikkään etenemiskyvyn ja kevyen hallittavuuden. Vaihtoehtoina Rotax® 600 ACE -nelitahtimoottori ja kaksitahtinen 600 EFI.
OMINAISUUDET
• LED-ajovalot
• PPS² DS+ -takajousitus
• Etujäähdytin tuulettimella
• iTC-sähkökaasu (600 ACE)
• KYB-iskunvaimentimet
• Heavy Duty -takapuskuri & Multi-LinQ Plate -kiinnityslevy
Uutta
• Uusi, kevyempi ohjaus
Lynx 49 Ranger on kevyt hyötykelkka, joka ammentaa voimansa lumesta ja pakkasesta. Sen etenemiskyky, ketteryys ja taito nujertaa vaikeat olosuhteet ovat vertaansa vailla.
Määränpäähän ja takaisin. 49 Ranger vie sinut läpi haastavan maaston, auttaen sinua hoitamaan tehtävät ja saavuttamaan määränpääsi vaivattomasti. Erinomainen etenemiskyky yhdistyy vaivattomaan käsiteltävyyteen.
Rajuimpiin olosuhteisiin. Tehokas jäähdytys, jykevät puskurit, runsas tavaratila ja erinomainen ergonomia ovat vakiovarusteita. Loput saat valita itse.
Kohokohdat
SELÄTÄ KAAMOS
Erinomainen näkyvyys pimeimpään aikaan. Neljä korkeatehoista LED-moduulia tuottaa kirkkaan valkoisen valon helpottamaan maaston havainnointia.
VASTUSTAMATONTA SUORITUSKYKYÄ
Rotax 600 ACE- ja 600 EFI-moottorit tarjoavat helposti hallittavaa voimaa ja taloudellisuutta Core-paketissa.
KULJETUSKAPASITEETTIA
Multi-LinQ Plate -kiinnityslevy tuo Lynx 49 Ranger -moottorikelkkaan kuljetuskapasiteettia ja mahdollistaa eri kokoisten LinQ-lisävarusteiden nopean ja helpon kiinnittämisen.
KULJETTAJA KESKIÖSSÄ
Kapea Radien²-runko mahdollistaa 49 Ranger -moottorikelkan ketterän ja vaivattoman käsiteltävyyden vaativassa maastossa. Tarkasti suunniteltu ergonomia helpottaa kuljettajan liikkumista kelkan päällä.
SYVÄN LUMEN ETENEMISKYKYÄ
PPS² DS+ -takajousituksen yksinkertainen ja kevyt rakenne yhdessä telamaton loivan kohtauskulman kanssa tuo loistavan käsiteltävyyden ja vahvan etenemiskyvyn, tehden 49 Rangerista kevyiden hyötykelkkojen aatelia syvässä lumessa.
49 Ranger Core 600 EFI – 85 Hp 154in 3900mm 1.5in 38mm Charger, Electric wit,manual rewind, 4.5 in. Digital Display, White / Black 12 630 € (FEVA)
49 Ranger Core 600 ACE 154in 3900mm 1.5in 38mm Charger, Electric, 4.5 in. Digital Display, White / Black 14 180 € (FEVB)
kysy lisätietoa, pyydä tarjous tai kysy koeajoa
Täytä ja lähetä lomake niin olet jo askeleen lähempänä!